V Pavlově budeme hostit základní kolo soutěže Zlatý list

5. dubna 2022 – Máte ve třídě žáky, kteří se zajímají o přírodu? Pak je přihlaste do tradiční, přírodovědné soutěže šestičlenných družstev Zlatý list, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody. Za Havlíčkobrodsko budeme základní kolo hostit v pondělí 25. dubna v areálu záchranné stanice.

„Smyslem soutěže je umožnit setkání dětem s hlubším zájmem o přírodu a soutěžní formou ověřit a porovnat jejich znalosti. Ze soutěže by měla vzejít vzájemná inspirace k dalším druhům činností v přírodě a pro přírodu,“ přibližuje lektorka Stanice Pavlov Petra Hulvová, koordinátorka základního kola v Pavlově.

Kdo může soutěžit a jak se přihlásit?

Soutěžit mohou žáci od 4. do 9. ročníků základních škol, kteří se rozdělí do dvou věkových kategorií. Své znalosti z oblasti přírody budou měřit šestičlenná družstva rozdělená na dvě tříčlenné hlídky. Odborníci budou jejich znalosti z různých přírodovědných oborů prověřovat na stanovištích soutěžní stezky. Navíc součástí hodnocení družstva je i praktická práce pro přírodu. Vítězové krajských kol pak postoupí do národního kola, které se uskuteční od 20. do 25. června.

Do základního kola mohou žáky 4. až 6. ročníků ZŠ (mladší kategorie) a žáky 7. až 9. ročníků ZŠ (starší kategorie) přihlásit třídní učitelé. Soutěžní družstvo je zařazeno do kategorie podle věku svého nejstaršího člena.

Více informací získáte na webu soutěže www.zlatylist.cz.

Celý článek zde klik