Kmotři Stanice Pavlov: Váš vánoční dárek může zachránit život

17. listopadu 2022 – Je pro vás každý rok těžší a těžší vymyslet vhodný dárek svým blízkým pod stromeček a obáváte se, že koupíte nepotřebnou spotřební věc? Máme pro vás řešení. Váš vánoční dárek může zachránit život.

Můžete darovat kmotrovství mláďat a vašim prarodičům, rodičům, dětem nebo přátelům vybrat, jestli se budou vaším smysluplným dárkem podílet na záchraně malého ježečka, veverky, sovičky, netopýra, poštolky, liščete nebo třeba ptáčete.

„S konceptem kmotrovství jsme přišli před dvěma lety a moc nás těší, že má velký úspěch. Lidé se rádi stávají kmotry mláďat odchovaných u nás ve stanici a rádi podpoří jejich návrat do volné přírody,“ uvedl ředitel stanice Zbyšek Karafiát.

Každoročně máme ve stanici nedaleko Ledče nad Sázavou desítky malých ježků, ptáčat, veverek nebo také malé poštolky, srnčata i mláďata šelem, kterým pomáhají vyrůst. „Kmotrům mláďat za jejich dobré srdce pravidelně děkujeme tím, že dostávají informace o mláďatech, jejich fotografie a také je zveme na návštěvu, když se zrovna o konkrétní mláďata staráme, aby je měli možnost vidět na vlastní oči,“ prozradil ředitel stanice Zbyšek Karafiát s tím, že nejen kmotrům, ale také adoptivním rodičům chodí od zvířat pohlednice k svátku nebo k Vánocům.

Péče o mláďata je velmi náročná. Například malé ptáče se musí krmit téměř každou půl hodinu, srnče zase každé tři hodiny a všechna mláďata potřebují speciální krmiva. „Práci vyčíslit nemůžeme a ani nechceme. Každý kmotr však může velmi pomoci v cestě za zdravým dospělým dravcem, pěvcem nebo savcem, který se může vrátit domů – do volné přírody,“ uzavřel Zbyšek Karafiát s díky za každý podobný vánoční dárek, který pracovníkům stanice pomůže zachránit ještě vyšší počet mláďat a nemocných zvířat. V záchranné stanici totiž každoročně přijmeme přes tisícovku zraněných, nemocných nebo hendikepovaných zvířat a mláďat a přes polovinu z nich se nám podaří zachránit. 

Celý článek zde klik