Základní kolo soutěže Zlatý list: Už jste přihlásili své žáky?

26. února 2024 – Máte ve třídě žáky, kteří se zajímají o přírodu? Pak je přihlaste do tradiční, přírodovědné soutěže šestičlenných družstev Zlatý list, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody. Za Havlíčkobrodsko budeme základní kolo hostit v pátek 19. dubna přibližně od 11.00 (podle příjezdu autobusu) v areálu záchranné stanice.

Kdo může soutěžit a jak se přihlásit?

Vítězové základních kol se zúčastní krajského kola, které se uskuteční v Křižanově 2.-3. května pod patronátem obecně prospěšné společnosti Chaloupky. Ti nejlepší pak postoupí do národního kola, které bude hostit rekreační středisko Butov v Plzeňském kraji od neděle 16. do pátku 21. června a bude vyvrcholením celé soutěže s exkurzemi, přednáškami a dalším odborným a odpočinkovým programem a celou řadou odborníků v oblasti přírodovědy, ekologie a ochrany přírody.

Do základního kola mohou žáky 4. až 6. ročníků ZŠ (mladší kategorie M) a žáky 7. až 9. ročníků ZŠ (starší kategorie S) přihlásit třídní učitelé. Soutěžní družstvo je zařazeno do kategorie podle věku svého nejstaršího člena.
Více informací získáte na webu soutěže www.zlatylist.cz.

Celý článek zde klik