Vychází podzimní Pavlovinky

19. října 2022 – Podzimní jubilejní desáté číslo Pavlovinek – novinek ze Záchranné stanice Pavlov je tady.

Začátek září vypadal, že babího léta se letos nedočkáme, ale počátek října se vyvedl a sluníčka, které dodává ty správné odstíny popadanému listí, jsme si nakonec užili. My jsme během dvou měsíců zvládli spoustu věcí. Zorganizovali jsme oslavu vydřáka Alfonse, a i když počasí tak úplně nepřálo, potěšilo nás, že jste přijeli.

Také jsme provedli velké vypouštění dravců i pěvců, což je příjemným výsledkem naší usilovné práce. Zpestřením byl „příjem“ plšíků lískových, které jen tak v přírodě neuvidíte, a vzácné poštolky rudonohé. Děkujeme všem praktikantům, bez kterých už bychom si náročné léto nedokázali představit. Máme nové auto – velké díky patří všem sponzorům, náš ředitel Zbyšek Karafiát byl i s veverkou a ježky hostem Dobrého rána České televize a to by nebylo podzimní vydání, kdybychom nepřipomněli, jak se starat o ježky. Také jsme se vrátili do vzácných přírodních lokalit Velká a Malá Amerika u Ledče nad Sázavou a nakonec zdůrazňujeme nebezpečí tzv. lepových pásů. Užívejte podzimních dní a nezapomeňte, že adopce nebo kmotrovství mohou být skvělým dárkem pod stromeček.

Samozřejmě připojujeme příběhy zvířat nejen od nás z Pavlova a představujeme vám norka evropského Naksíka, který je u nás teprve od letoška.

Děkujeme za přízeň a věříme, že při čtení Pavlovinek si užijete pár hezkých chvil.

Celý newsletter je ke stažení a přečtení pod tímto odkazem: https://stanicepavlov.cz/wp-content/uploads/2022/10/Newsletter_zari_rijen-2022.pdf.

Děkujeme, že se zajímáte a pomáháte. Má to smysl!

newsletter rijen - Stanice Pavlov

 

 

Celý článek zde klik